שותפות גליליום

אודות

עם הקמת האשכול סומנו תחומי הפעילות המרכזיים שלו, ביניהם תחום החינוך המדעי והטכנולוגי והוקמה השותפות האזורית להעשרה ומצוינות– "גליליום". מטרתנו לאפשר לכל ילד/ה ונער/ה בגליל המזרחי לפגוש ולהעמיק בעולם המדעים והטכנולוגיה ולראות במרחב הגליל והגולן את ביתם גם בעתיד. גליליום הוקמה בספטמבר 2013 ומפעילה מאז תכניות בהיקף פעילות עולה כל שנה. גליליום היא מודל לתפיסת פעולה כיצד אזור יכול לקחת אחריות על נושא, להתגייס ולקדם אותו בצורה עקבית וסדורה. שותפות גליליום כוללת 4 מכללות אקדמיות: המכללה האקדמית תל חי, המכללה האקדמית כנרת, המרכז האקדמי לנוער במכללה האקדמית צפת והמכללה האקדמית לחנוך אוהלו בקצרין. לצד המכללות שותפים גם מכוני המחקר באזור – מיג"ל, מכון שמיר למחקר, מו"פ צפון, המעבדה לחקר הכנרת והפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בצפת. אל הגופים הללו חברו בית חולים זיו בצפת ובית חולים פוריה וכ- 30 תעשיות – כולם מגויסים לטובת קידום החינוך המדעי והטכנולוגי במרחב 18 הרשויות של אשכול גליל מזרחי.

הפעילות  של גליליום  מתבצעת לאורך כל השנה וכוללת תכניות מגוונות הכוללות פעילות בזמן הלימודים, מעבר לשעות הלימודים, פעילויות קיץ ועוד.  אוכלוסיית היעד של גליליום הנם 45,000 ילדי 18 רשויות האשכול מגן ועד י"ב ובנוסף ניתן שירות לטבריה, בית שאן ועמק הירדן.

גליליום, המהווה פרויקט הדגל של אשכול גליל מזרחי, נשען על תפיסת שותפות וייצוג האוכלוסיות השונות במרחב, שנבנתה בשיח בין המכללות האקדמיות במרחב, מנהלי אגפי החינוך של 18 הרשויות, נציגי מכוני, נציגי תעשיה, אנשי חינוך ואחרים.

לצפייה בסרטון על פרויקט עבודות הגמר של גליליום – לחץ כאן

למד עוד >https://galilium.eastgalil.org.il/

 

מטרות

הגדלת הזיקה למדעים וטכנולוגיה והעלאת מספר הלומדים 5 יחידות במדעים ובטכנולוגיה בקרב כל התלמידים במגוון הרשויות של אשכול גליל מזרחי

טיפוח מצוינות מדעית על בסיס התנסות בתהליכי חקר מדעי והגברת הנגישות לאקדמיה בדגש על הפקולטות למדעים

העלאת מספר הבוגרים החוזרים לחיות בגליל ולפעול בו בתחומי המדעים והטכנולוגיה

צוות

כרמית שחר

מנכ"לית גליליום

[email protected]

בת עמי תפארת

רכזת תקציבית