תקווה ישראלית

 

תקווה ישראלית היא תכנית הדגל של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, לחיזוק הממלכתיות ולביסוס השותפות בין ארבעת המגזרים המרכזיים המרכיבים את החברה הישראלית – חילונים, חרדים, דתיים וערבים. תקווה ישראלית פועלת לקידום השתלבות איכותית של כלל המגזרים בחברה ובכלכלה, וליצירת שיתופי פעולה ביניהם בתחומי מפתח ובראשם החינוך, האקדמיה, התעסוקה, השלטון המקומי והספורט. תקווה ישראלית מבקשת לחזק את ה"יחד" של החברה הישראלית תוך מתן כבוד ומקום לכל קבוצה המרכיבה אותו. כל זאת, במטרה להבטיח את חוסנה ושגשוגה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

תקווה ישראלית באשכולות האזוריים נותנת רוח גבית לאשכול כמנוע אזורי לצמיחה מכלילה ולהעמקת תפיסת השותפות הן בקרב המנהיגות האזורית והן בקרב מגוון האוכלוסיות באשכול. תקווה ישראלית באשכולות האזוריים הינה שותפות בין בית הנשיא, משרד הפנים ומכון אלכא למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל. תקווה ישראלית באשכולות האזוריים עוסקת בקידום צמיחה מכלילה ובהעמקת השותפות בין קהילות האשכול;

בשנת 2019, ימונו מובילי תקווה ישראלית בחמשת האשכולות האזוריים הוותיקים אשכולות: בית הכרם, גליל מזרחי, גליל מערבי, נגב מערבי ונגב מזרחי. המובילים קבלו ליווי והנחיה קבוצתיים ואישיים בפיתוח וקידום תפיסת השותפות באשכולות וכן בבנייה ויישום של תכנית העבודה. תכנית העבודה של המובילים כוללת את ערכים תקווה ישראלית ומייצרת מרחב של יוזמות וחדשנות. חמשת האשכולות המשתתפים בתכנית יקבלו מענקים ליוזמות שיפותחו במסגרת התכנית.

פרויקטים לביצוע:

עבודות גמר גליליום

מטרה

צמצום פערים וקידום שוויון הזדמנויות לתלמידים לא יהודים, במערכת החינוך

האתגר

בשנתיים האחרונות אין כלל נציגות מהמגזר הלא יהודי בעבודות הגמר המזכות את התלמידים ב- 5 יחידות לבגרות.

קידום אחוז משתתפי התוכנית מהמגזר הלא יהודי תוך ניצול פוטנציאל התלמידים על ידי הנגשת כלים שפתיים והעצמה אישית באמצעות קבוצות מנהיגות וחונכים דוברי ערבית.

קורס מנהיגות מדעית לנוער, לתלמידי כיתות י' בישובים הדרוזים בגולן כ- 100 בני נוער מהישובים הדרוזים בגולן סיימו קורס מנהיגות מדעית לנוער- פרויקט של אשכול גליל מזרחי ושותפות ״גליליום", במסגרת מיזם "תקווה ישראלית" של בית הנשיא, אשר נועד לקדם את המוכנות של התלמידים ללימודי המדעים ולאקדמיה. הקורס התקיים במרכז האקדמי לנוער ע"ש סדני וורן בתל חי.
הקורס הייחודי התמקד בהכנת התלמידים בהיבט המדעי והשפתי ובדגש על תרגול השפה העברית לטובת השתלבות טובה בעבודות הגמר במדעים ובאקדמיה בארץ.

לצפייה בסרטון -קורס מנהיגות נוער – לחץ כאן

 

פילמנוערפרויקט חינוכי קולנועי לקבוצות נוער רב תרבותיות בגליל המזרחי

< יצירת חיבורים רב תרבותיים בין בני נוער על רקע פרויקט חינוכי
< למידת מיומנויות צילום והפקת סרטים
< יצירת קבוצת מנהיגות אזורית המהווה קבוצת שגרירים של האזור
< חיזוק תחושת השייכות האזורית והמסוגלות האישית

בשיתוף קרן קולנוע גליל ופסטיבל הבינ"ל גליל – לסרטי הרפתקה

קידום צמיחה מכלילה והעמקת השותפות בין קהילות האשכול

חיבור בין מגוון הקהילות במרחב לטובת קידום שיוויון הזדמנויות וצמצום פערים

נועה טרץ

מפתחת שירותים חברתיים

noa@eastgalil.org.il

ויסאם פאיז עומר

ראש מ.מ. טובה זנגריה