תיירות אזורית

פרויקט תיירות אזורית

על הפרויקט

 

פעילות תיירותית כמנוע צמיחה

מהלך דרמטי לקידום התיירות בגליל המזרחי והגולן ע"י שיתוף פעולה כלל אזורי של הרשויות המקומיות, אתרי תיירות ועסקים קטנים ליצירת פלטפורמה אטרקטיבית לשיווק התיירות ואתר המאגד ומנגיש את כלל המידע הנדרש לתיירות פנים וחוץ.

רקע

על פי סקרים, התיירות בגליל המזרחי והגולן אינה מממשת את הפוטנציאל הגלום בה בהקשרים של תיירות פנים וחוץ. ישנה כמות גדולה של מטיילים שפוקדים את האזור, אך חלקם הגדול אינו מממש את היצע הפעילויות והלינה הקיימים באזור. בשנים האחרונות נפגעה התיירות באזור עקב מתיחות ביטחונית, התפרצות מחלת העכברת ובחודשים האחרונים ניזוקה קשות בשל מגפת הקורונה. הרשויות המקומיות מתקשות להתמודד כל אחת בעצמה עם השקעה בקידום התיירות ולחלק מהרשויות אין גוף או אפילו בעל תפקיד האמון על קידום התיירות. בנוסף, תיירות היא תחום מובהק בו אין ללקוח הקצה משמעות לגבולות מוניציפאליים, שכן המטייל או התייר מתכנן את מסלולו לפי התאמה לתחומי העניין, משך השהות והתקציב ולא לפי גבולות של רשות כזו או אחרת.

 

איחוד כוחות, שיביא למהלך אזורי משותף, יאפשר למממש את הפוטנציאל של התיירות האזורית ולקדם את הכלכלה המקומית המתבססת במידה רבה על ענף משמעותי זה

מדובר במהלך רחב היקף שדורש שיתוף פעולה הדוק בין הרשויות ועמותות התיירות ובין תיירני האזור.

פורום ראשי הרשויות ביקש כי האשכול יקדם את נושא התיירות באזורנו ולשם כך מינה את דימי אפרצב, ראש מועצה מקומית קצרין, להוביל את הנושא. לאחר למידת הנושא על ידי אפרב והצוותים המקצועיים באשכול, התקבל תקציב לשעות ייעוץ מחממת התיירות של משרד התיירות.

האשכול החל בעבודת מיפוי האטרקציות באזור, אפיון אתר אינטרנט שיכלול את כל האטרקציות התיירותיות לחופשה מושלמת ואירועי התרבות והספורט המשלימים אותן. במקביל נעשית עבודה על מיזם תיירותי אזורי אשר ימשוך את הקהל להגיע לחופשה באמצע השבוע ויחשוף בפניו את שפע הפעילויות הקיימות בגליל המזרחי ובגולן. כל זאת לצד בניית מודל עסקי לתוכנית ומודל שיווקי-פרסומי.

 

 ראש רשות מוביל – דימי אפרצב, ראש מועצה מקומית קצרין

שותפים:

  • משרד התיירות
  • רשויות אשכול גליל מזרחי וגולן
  • עמותת התיירות
  • הרשות לפיתוח הגליל והמשרד לפיתוח הנגב והגליל

מטרות

 

 

 

קידום התיירות בגליל המזרחי כמנוע צמיחה כלכלי

 

הנגשת המידע על מגוון אפשרויות התיירות בגליל המזרחי

חיזוק תיירות אמצע השבוע ובעונות חלשות

צוות

קרן-אור עזרא

מנהלת אגף פרויקטים

keren-or@eastgalil.org.il

דליה עמוס

דוברת האשכול

dovrut@eastgalil.org.il

נעמה אסרף

מנהלת תחום חדשנות ודיגיטציה

naama@eastgalil.org.il