שר הביטחון רא"ל במי"ל בני גנץ נפגש עם ראשי הרשויות בגליל המזרחי

שר הביטחון רא"ל במי"ל בני גנץ נפגש עם ראשי הרשויות בגליל המזרחי

פורסם בתאריך 11.6.2020

פורום קו העימות אירח החודש במועצה אזורית מבואות החרמון את ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, רא"ל במיל' בני גנץ, השר לעניינים אזרחיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון ואלוף פיקוד צפון, אמיר ברעם לישיבת עבודה ראשונה עם כניסתם לתפקיד, יחד עם כלל ראשי הרשויות בפורום ובעלי התפקידים במשרד הביטחון ובצה"ל

רה״מ החליפי ושר הביטחון בני גנץ אמר במפגש: ״שמחתי להיפגש עם ההנהגה המקומית של יישובי קו העימות, אנשים טובים שאני מכיר מזה שנים רבות. הנהגה אחראית, יציבה שמביאה לפיתוח מרשים של היישובים. אנחנו נמצאים בתקופה מורכבת, ואני מתכוון לעשות את כל מה שאפשר בכדי להמשיך את תנופת הפיתוח ולאפשר לתושבי הצפון לחיות בשקט וברווחה. מבחינתי, ההנחיה לדרגים המקצועיים היא שאנחנו צריכים לרדוף אחרי המנהיגות המקומית, ולא היא אחרינו בכדי לנסות ולסייע לתושבים".

משה דוידוביץ ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות : "שמח מאוד שמיד עם כניסתם למשרד הביטחון, ראו לנכון השרים ובעלי התפקידים להגיע למפגש ראשי רשויות פורום קו העימות. ביטחון תושבי הצפון הוא קריטי לחוסנה של מדינת ישראל. לאחר תקופה ארוכה של עיכובים וחוסר תפקוד המערכת בשל הבחירות החוזרות, זהו הזמן לפעול בנחישות לטיפול בסוגיות הבוערות שעל סדר היום, ובראשן תכנית מיגון הצפון שאושרה כבר ב2018 ועדיין אנו נאלצים להיאבק על העברת תקציבים לביצועה בשטח; הארכת הוראת השעה ותיקון חוק הטבות המס אשר יטפל בפגיעה החמורה בתושבי הצפון השומרים בנוכחותם על גבול הצפון; הקמת מרכזי חוסן אזוריים שיאגמו משאבים ויטפלו בצרכים הנפשיים, הפיזיים והקהילתיים של התושבים. כפי שהשכילה המדינה להשקיע בדרום הגיע העת להשקעה היקפית בצפון. הנושאים שהועלו על ידינו זכו להתייחסות הולמת ומחוייבות לקידומם בטווח המיידי."

 

בני בן-מובחר, יו"ר אשכול רשויות גליל מזרחי וראש מועצה אזורית מבואות החרמון אשר אירח את מפגש פורום קו העימות אמר לשר הביטחון ח"כ בני גנץ ולשר במשרד הביטחון ח"כ מיכאל ביטון: "יש לכם תפקיד חשוב בתקופה רגישה ואנו, ראשי הרשויות, מאמינים בכם שתובילו ותנהיגו ותקחו אחריות על ביטחונם של תושבי הצפון. יישובי הצפון שבעים מהבטחות ומתכניות שלא מומשו. אנו מצפים שמשרד הביטחון ידאג לכל הקשור לביטחון כדי שאנו, ראשי הרשויות נתפנה לעסוק בהיבטים האזרחיים של פיתוח כלכלי, שיפור איכות החיים, קידום הבריאות, התחבורה והחינוך לרווחת התושבים. כפי שהצהרתם: בואו נשים יחד את המדינה לפני הכל ונפעל למען התושבים".