עיקור וסירוס חתולי רחוב באשכול גליל מזרחי

עיקור וסירוס חתולי רחוב באשכול גליל מזרחי

פורסם בתאריך 28.1.2021

 

 משרד החקלאות יתקצב את השירות הווטרינרי האזורי בתקציב לעיקור וסירוס של כ-4000 חתולי רחוב

השירות הווטרינרי האזורי באשכול גליל מזרחי, השיג את תקציב התמיכה הגבוה ביותר בארץ לעיקור וסירוס חתולי רחוב. התקציב התקבל ממשרד החקלאות ופיתוח הכפר לטובת רווחתם של חתולי הרחוב ולשיפור איכות חייהם של התושבים, באמצעות צמצום ההתרבות.  מטרת המבצע להפחית את הסבל הכרוך בחיי רחוב עבור החתולים מצד אחד ומצד שני להאט את ההתרבות, באותם מקומות בהם הם מהווים מפגע סביבתי או תברואתי.

זוהי השנה השלישית ברציפות שאשכול גליל מזרחי מקצה משאבים לטיפול נושא חשוב זה, של טיפול בהתרבות חתולי הרחוב, תוך מתן מענה רפואי.

ד"ר רועי דוידסון, מנהל השירות הווטרינרי האזורי : "עיקור וסירוס חתולי רחוב, חשוב לשיפור חייהם של כלל אוכלוסיית החתולים ולמניעת סבל רב מגורים ומחתולים בוגרים הנטושים ברחובות, שחלקם נידונים לחיי רעב, חולי, הזנחה וסכנת דריסה. בנוסף, כל חתול שנלכד מקבל חיסון נגד כלבת – פעולה חשובה ביותר באזור סיכון גבוה, כמו אזורנו. ".

תמיכת משרד החקלאות מהווה מחצית מעלות השירות, כאשר הרשויות המקומיות נדרשות להשלים את מחצית העלות הנוספת.

את המבצע, ינהל צוות המונה וטרינר, לוכד ורכזת פרויקט. החתולים יאספו, ייבדקו, יעברו פרוצדורה רפואית, יסומנו באוזן שמאל לצורך זיהוי ויחוסנו נגד כלבת. למחרת הניתוח, לאחר התאוששותם, החתולים יוחזרו למקום בו נלכדו.

הזמנת מבצע עיקור וסירוס ליישוב מתבצעת באמצעות הרשות המקומית בלבד.