מקדמים את התיירות בגליל

מקדמים את התיירות בגליל

פורסם בתאריך 11.6.2020

אשכול גליל מזרחי ועמותת תיירות ארץ הגליל בשיתוף פעולה למינוף התיירות

 

יו"ר אשכול גליל מזרחי בני בן-מובחר ומנכ"לית האשכול נורית צור רבינו, קיימו ישיבה עם יו"ר עמותת תיירות ארץ הגליל, עומר קורלנדר ומנכ"לית עמותת ארץ הגליל, דורית אלמליח וצוות העמותה – לטובת שיתופי פעולה למינוף ענף התיירות באזור וגיבוש תכניות ודרכי פעולה לחיזוקה.

יו"ר אשכול גליל מזרחי וראש מועצה אזורית מבואות החרמון, בני בן- מובחר: "התיירות היא ענף כלכלי משמעותי ביותר לגליל המזרחי והגולן, ומהווה פלח גדול מקרב בעלי העסקים הקטנים והבינוניים המתפרנסים מענף זה. תיירות היא תחום מובהק בו אין ללקוח הקצה משמעות לגבולות מוניציפאליים. אנו מאמינים בפוטנציאל התיירותי של האזור כמנוע צמיחה כלכלי, ופועלים לייצר שיתופי פעולה בין הגופים והארגונים האמונים על קידום התיירות בגליל ובגולן ובראשם עמותת התיירות ארץ הגליל".

יו"ר ועדת תיירות באשכול וראש מועצה מקומית קצרין, דימי אפרצב: "לצורך קידום התיירות גיבשנו תכנית עם יועצי תיירות לפיתוח כרטיס אזורי מיוחד , אשר תהווה פלטפורמה לחיזוק התיירות בימי אמצע השבוע, פניה לקהלים חדשים והנגשת השפע התיירותי שיש לאזור להציע לתיירות פנים וחוץ. אנו בעיצומה של עבודה מאומצת לגיבוש המוצר התיירותי בשיתוף עם ארגוני התיירות המקומיים".

דורית אלמליח מנכ"לית עמותת תיירות ארץ הגליל ברכה על שיתוף הפעולה לקידום התיירות בגליל: "אנו בעמותה מאמינים כי תיירות מפותחת מניעה גלגלים רבים בחברה ובכלכלה האזורית ומהווה אבן יסוד לפיתוחו של הגליל, ומכאן מיקודה בעידוד ענף התיירות והתמיכה בתיירנים בכל שלב ועמידה על כלל צרכיהם. הסדר חשוב זה לשיתופי פעולה הינו מבורך, ומתחיל בניתוח ותכנון צעדים חכמים ומושכלים שיניבו את הפירות המצופים. אני מאמינה כי איגום כוחות ומשאבים יביאו את ארץ הגליל לפיתוח והובלה של התיירות כמנוע צמיחה אזורי".

בפגישה סוכם על ביצוע סקר ומיפוי נרחב בקרב בעלי האטרקציות באזור. האשכול בחר בעמותת התיירות לבצע את המיפוי עבורו מתוך היכרותם העמוקה עם התיירות ותיירני האזור.