המשרד להגנת הסביבה ומשרד הפנים יסייעו ל-18 הרשויות באשכול גליל מזרחי בהסדרת הטיפול השוטף בפסולת ובהמשך בהקמת מתקן מתקדם למיון ומחזור; היקף התמיכה שאושרה: כ-20 מיליון שקל

המשרד להגנת הסביבה ומשרד הפנים יסייעו ל-18 הרשויות באשכול גליל מזרחי בהסדרת הטיפול השוטף בפסולת ובהמשך בהקמת מתקן מתקדם למיון ומחזור; היקף התמיכה שאושרה: כ-20 מיליון שקל

פורסם בתאריך 17.11.2019

תמיכה זו אושרה בשל סגירתו של אתר ההטמנה "תאנים" שסגירתו העלתה באופן ניכר את עלויות שינוע הפסולת עבור רשויות האשכול. יו"ר אשכול רשויות גליל מזרחי, בני בן-מובחר: "סגירת אתר תאנים יצרה נטל כלכלי אדיר על הרשויות המקומיות. בכוחות משותפים של ראשי הרשויות באשכול הצלחנו לגייס תמיכה אשר תפחית את המצוקה של הרשויות לנוכח שנת תקציב קשה שניחתה עליהן ועוד צפויה בשנת 2020".

 

בשורה לגליל המזרחי – לאחר פעילות מאומצת של ראשי הרשויות באשכול גליל מזרחי, אל מול המשרד להגנת הסביבה, משרד הפנים ומשרד האוצר, אישרה הבוקר הממשלה את התכנית לתמוך בסכום של כ-20 מיליון שקל ברשויות החברות באשכול גליל מזרחי. התמיכה אושרה עבור עלויות כניסה לתחנת מעבר ושינוע הפסולת לאתר הטמנה, לתקופה של שנה.

תמיכה זו אושרה בשל סגירתו של אתר ההטמנה "תאנים" לאחר מיצוי נפח ההטמנה שבו ומפגעים סביבתיים שנגרמו ממנו ומכיוון שסגירתו העלתה באופן ניכר את עלויות שינוע הפסולת עבור רשויות האשכול.

במסגרת החלטה זו אושרה גם תמיכה בהקמת מתקן מיון ומחזור פסולת מעורבת (ביתית) בתחום האשכול, דבר הצפוי להביא להפחתה נוספת בעלויות הטיפול בפסולת.

יו"ר אשכול גליל מזרחי, בני בן-מובחר: "בפברואר השנה נפלה עלינו מכה כלכלית קשה בסגירת אתר תאנים. שיצרה נטל כלכלי אדיר על הרשויות המקומיות בגליל מזרחי ובגולן. הצלחנו, בכוחות משותפים ובהובלה של ראשי הרשויות, להוביל לתמיכה חסרת תקדים של משרדי הממשלה השונים ובראשם הגנת הסביבה, הפנים, האוצר ונגב גליל, ברשויות האשכול. פעילות זו מוכיחה כל פעם מחדש כי כאשר אנחנו מתאחדים ומשלבים ידיים, אנחנו מרוויחים יותר. התמיכה תפחית את המצוקה של הרשויות לנוכח שנת תקציב קשה שניחתה עליהן ועוד צפויה בשנת 2020".