תחבורה

תחבורה ובטיחות בדרכים

נושא התחבורה הוא קריטי לקידום הצפון. קיים הכרח לקרב את הגליל המזרחי למוקדי התעסוקה במרכז הארץ ולהפך וזאת באמצעות תחבורה ציבורית יעילה וכבישים מהירים ובטוחים. בנוסף מרכיב מרכזי בתקציב הרשויות הינו הסעות, לכן קיים צורך להתייעל בנושא ההסעות על מנת להוזיל עלויות ולהטיב את השירות לתושב.  

המטרה: שיפור מערכי התחבורה הציבורית אל הגליל המזרחי ובמרחב הפנימי כולו וזאת על ידי מהלכים לשיפור הבטיחות ותשתיות כבישים ותכנון יעיל לקווי התחבורה הציבורית. שיתוף פעולה עם משרד התחבורה בתכנון ועדכון קווי התחבורה הציבורית, כמו גם מתן מענה בתחום החיסכון וההתייעלות בהפעלת הסעות על ידי הרשויות המקומיות, בעיקר בכל הנוגע להסעות לחינוך מיוחד ובעלי מוגבלויות.

           

פרוייקטים

תוכנית שדרוג מערך התחבורה הציבורית

מתקדמים לעידן חדש בתחבורה הציבורית בגליל המזרחי

 

מערך התחבורה הציבורית המחודש בגליל המזרחי הוצג היום (3.1.17) בפני ראשי הרשויות ונציגי הרשויות של אשכול גליל מזרחי, ביסוד המעלה. המערך הוצג לאחר עבודת בחינה ותכנון מעמיקה שבוצעה בשנה האחרונה שכללה סקרים וראיונות עם תושבי ונציגי האזור. ראש מועצת יסוד המעלה, אילן אור, יו"ר ועדת התחבורה באשכול גליל מזרחי: "אני מודה למשרד התחבורה על הפרויקט המבורך, לשדרוג מערך התחבורה הציבורית, שיוביל למהפכה של ממש באיכות החיים של תושבי הגליל המזרחי".

מדובר ביוזמה שעלתה לפני כשנתיים על ידי ראשי הרשויות באשכול גליל מזרחי במטרה ליעל את נושא התחבורה הציבורית במרחב. לשם כך עמלו במשרד התחבורה ביחד עם חברת יפה נוף וחברת mtp על תוכנית מפורטת שתתוקצב על ידי משרד התחבורה.

על פי התוכנית שהוצגה יתוגברו הנסיעות הציבוריות המחברות לערים קרית שמונה , צפת וטבריה וכן תיגבור נסיעות למוקדי הפעילות של המועצות האזוריות, אל מכללת תל חי ואל המרכזים הרפואיים זיו ופוריה.  בין היתר בתוכנית החדשה יתווספו 13 קווים חדשים, שידרוג 16 קווים קיימים, הכללת 15 ישובים שבעבר לא קיבלו שירות ותגבור שירות ב46 ישובים.

 

למצגת מפורטת 

סקר תחבורה ציבורית אזורי

במטרה לשפר את מצב התחבורה הציבורית בגליל המזרחי, מקיים בימים אלו האשכול ביחד עם משרד התחבורה סקר תחבורה ציבורית אזורי מקיף, שיבוצע על ידי חברת "יפה נוף". 

לאחר עריכת הסקר וגיבוש מסקנותיו, תיכתב תוכנית לשדרוג התחבורה הציבורית בגליל המזרחי.

במקביל ריכז האשכול את רשימת הצרכים הדחופים של הרשויות בנושא התחבורה הציבורית, רשימת הצרכים הועברה לטיפול משרד התחבורה ונמצאת בימים אלו בשלבי טיפול מתקדמים.  

 

גלילבוס - סקר התחבורה השוטף

בנוסף, אשכול גליל מזרחי וארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל, עורכים סקר שוטף על מצב תנאי הנסיעה ואיכות התחבורה הציבורית בצפון. הסקר עוסק גם בתנאי הנסיעה היום-יומיים כמו תנאי תחנת האוטובוס, יחס הנהג אליכם, נקיון האוטובוס, צפיפות האוטובוס, וכל דבר שתרצו להעיר במסגרת נסיעתכם בתחבורה הציבורית. הטופס בנוי לדיווח בזמן אמת על נסיעה מסויימת, 

חדשות האשכול

אשכול גליל מזרחי מזמין בזאת הצעות מחיר לשירותי הובלת פסולת

הודעה לתושבים ביישובים בגליל כלבת בתן בקיבוץ דן   של

  מכרז 13/2018 לשירותי טיפול לרבות הטמנת פסולת מעורב

מכרז פומבי לביצוע עבודות בינוי אשכול גליל מזרחי בע"מ מודיע

הודעה לתושבים מקרים בהם מעורבים תנים החשודים כחולים בכלבת

לכל חדשות האשכול

אירועי חברה ותרבות

אזור הגליל המזרחי והגולן

מגוון פעילויות עבור ותיקי דרום הגליל 

לכל האירועים

הרשמה לדיוור

* indicates required
שדה חובה
כתובת דוא"ל לא תקינה