רווחה ובריאות

 

אחת המטרות שאותן הגדיר פורום ראשי הרשויות היא טיפול בתחום הרווחה והבריאות מתוך רצון להוביל לשיפור והעלאת רמת השירותים הרפואיים הניתנים לתושבי הגליל המזרחי והשוואתם לרמה במרכז הארץ. מתן מענה רפואי ראוי והנגשת שירותים חיוניים בתחום הרווחה, הבריאות והשיקום לתושבי האזור. מתן מענה לבעיית הנגישות לשירותים רפואיים, שיפור רמת הרפואה ופיתוח מודלים חדשניים לרפואה קהילתית.

פרוייקטים

עדכון סיכום שנה 2016

 
 


עמותת כוכב הצפון מסכמת שנה ראשונה של פעילות בגליל מזרחי

ינואר 2017

 

מהפך בשירות הניתן לאנשים עם מוגבלות בגליל המזרחי:שנים ארוכות של ישיבה בחוסר מעש הגיעו לסיומן עם פתיחת ארבעה מרכזים חדשים המיועדים לטיפול, שיקום ותעסוקה לאנשים עם מוגבלויות, תושבי גליל מזרחי והגולן. כ- 150 איש כבר משתלבים במרכזי התעסוקה השונים. במסגרת פעילות ועדת הרווחה בראשות ראש מוא"ז מבואות החרמון, בני בן מובחר, שפועלת באשכול נבחרה לפני כשנה עמותת כוכב הצפון להוביל את הטיפול בנושא התעסוקה בקרב אנשים עם מוגבלויות בגליל המזרחי. להלן פירוט הפעילות בשנה החולפת.

 

לחצו כאן לפירוט המלא

מע"ש

פרויקט הפעלת רצף שירותי טיפול ושיקום עבור אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים 

 

אזור הגליל המזרחי מאופיין במיעוט שירותים עבור אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים / רב נכותית. חלק מהשירותים הקיימים מתקשים לפתח מומחיות מקצועית, ומתקשים ליתן פתרונות טיפול ושיקום הולמים לצרכים המיוחדים לסוגיהם, זאת בשל מיעוט משאבים ופיזור גאוגרפי רחב המכתיב את הצורך בביצוע הסעות למקומות מרוחקים אף מחוץ לישובי הרשויות החברות באשכול.

במצב דברים זה נאלץ חלקה של אוכלוסיה זאת, להסתפק בקבלת שירותים אשר אינם תואמים את צרכיה, בשל היותם מצויים בקרבת מקום מגורים (בבחינת ברירת מחדל), וחלקה האחר של האוכלוסייה, מוותר על קבלת שירותי טיפול ושיקום, באופן מוחלט.

במיפוי אוכלוסייה שנערך בחלק מרשויות האשכול נמצאו כ-600 אנשים עם נכויות מגוונות בכל הגילאים, מתוכם כ-300 אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, כ-250 אנשים השייכים לאגף השיקום, כ-60 אנשים עם אוטיזם.

מטרת האשכול להעמיד רצף שירותים לטיפול ושיקום עבור אוכלוסייה רב נכותית, שירותים מתקדמים ומתאימים, לצרכיו של כל פלח ופלח. המכרז בהתארגנותו האזורית, הינו ראשון מסוגו בארץ, והוא מהווה אתגר חלוצי, בניסיון ליתן הפתרונות הנדרשים בתחום הרווחה, בהיבט גיאוגרפיתוך חשיבה מערכתית, איגום משאבים ויצירת שותפויות.

מלבד התועלת המיידית והממשית אשר תצמח לבעלי הצרכים המיוחדים, הפעלת מסגרת השירות תיצור מקומות עבודה לאנשי הגליל בשים לב לכך כי בד"כ ישנם 5-3 מטפלים לכל מטופל; תייעל את תקציב הרווחה בהעדר צורך לשלוח משתקמים לפנימיות ואף תייעל ותוזיל את מערך ההסעות.

בית ספר לאוטיסטים

הקמת בית ספר לאוטיסטים בגילאים 21-8 בגליל המזרחי

בשנים האחרונות, מסתמן גידול במספר האבחונים של ילדים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי. בגליל המזרחי, כמו במדינת ישראל כולה, חלה עלייה במספר הילדים המאובחנים וכיום מתגוררים בו קרוב ל200 תלמידים.

בעקבות מיפוי צרכים באזור הגליל המזרחי, הוחלט במשרד החינוך, בשיתוף עם ראש המועצה מבואות החרמון ואשכול גליל מזרחי, על הקמת בית ספר לאוטיסטים בגילאי 21-8. בימים אלו פועל אשכול גליל מזרחי לקידום הקמת בית הספר שמיקומו נקבע ברמת כורזים.

חדשות האשכול

אשכול גליל מזרחי מזמין בזאת הצעות מחיר לשירותי הובלת פסולת

הודעה לתושבים ביישובים בגליל כלבת בתן בקיבוץ דן   של

  מכרז 13/2018 לשירותי טיפול לרבות הטמנת פסולת מעורב

מכרז פומבי לביצוע עבודות בינוי אשכול גליל מזרחי בע"מ מודיע

הודעה לתושבים מקרים בהם מעורבים תנים החשודים כחולים בכלבת

לכל חדשות האשכול

אירועי חברה ותרבות

אזור הגליל המזרחי והגולן

מגוון פעילויות עבור ותיקי דרום הגליל 

לכל האירועים

הרשמה לדיוור

* indicates required
שדה חובה
כתובת דוא"ל לא תקינה