הודעה לתושבים - כלבת בתן בקיבוץ דן

הודעה לתושבים ביישובים בגליל

כלבת בתן בקיבוץ דן

 

שלום רב,

 

הרינו להודיעכם כי ביום ה 01/11/2018, נתפס תן שהיה חשוד כחולה בכלבת ליד בית אושיסקין. התן אובחן ביום ג' כחיובי לכלבת. יש חשד שהתן נשך ביום ד' 31/10/2018 אזרח בכניסה לקיבוץ וביום ה' בבוקר 01/11/2018 נשך שתי תיירות בתל דן.

 

מחלת הכלבת הינה מחלה נגיפית קטלנית שכל החולה בה ימות. במחלה יכולים לחלות בעלי חיים בעלי דם חם ובעיקר יונקים, וביניהם גם האדם. המחלה מועברת על ידי מגע ישיר של רוק מבעל חיים נגוע לבעל חיים בריא או לאדם בריא - בדרך כלל על ידי נשיכה.

 

למען בריאותכם עליכם לנהוג על פי ההנחיות הבאות, הנגזרות מפקודת הכלבת וחוקים נוספים:

 

  1. 1. לדווח למזכירות הישוב או למוקד הווטרינרי של אשכול גליל מזרחי 8451*, או לשלומית, מנהלת משרד השירות הווטרינרי באשכול, בטלפון 04-8536368 , או לד"ר רון ישראלי בטלפון 0506728722 על כל חשד למגע שהתרחש בין בעל החיים שלכם, או בינכם ובני ביתכם ובין התן הנ"ל, החל מתאריך 15/10/2018 ועד לתאריך 01/11/2018. כמו כן, לדווח למוזכרים למעלה במידה ובעל החיים שלכם או אתם ננשכתם, או באתם במגע, עם בעל חיים כל שהוא, כלב משוטט או חיית בר, החל מתחילת חודש אוקטובר 2018.
  1. 2. עליכם לקשור את כלבכם במשך כל שעות היממה ליד ביתכם או לסוגרו בביתכם ולצאת עמו לטיול אך ורק כשהוא קשור ומובל עם רצועה. יש להשתדל ולהחזיק את החתולים סגורים בבתים לאורך כל שעות היום ולאפשר להם לעשות את צרכיהם בארגזי חול מתאימים בתוך הבתים.
  1. 3. על פי הוראת החוק כל הכלבים שבאו במגע עם הכלב הנ"ל יכנסו להסגר, בהתאם למצב החיסון שלהם, לתקופות זמן הקבועות בחוק. כל המסתיר מידע בעניין מגעים עם התן הנגוע או כל בעל חיים אחר מסכן את בריאותו, בריאות שכניו ובריאות בעל החיים שלו וצפוי לעונשים כבדים ביותר.

 

  1. 4. עליכם לוודא שכלבכם יהיה מחסן בחיסון כלבת בר תוקף (יש לחסן את הכלב בכל שנה), מומלץ לחסן גם את החתולים שלכם.

המערך הווטרינרי של האשכול, מתוקף תפקידו, יבצע לכידות כלבים שישוטטו בשטח הישוב לאלתר ועד בכלל בשעות ומועדים על פי הצורך המקצועי ובשיקול דעתו בלבד. כלבים שילכדו יועברו להסגר מיידי ובעליהם יקנסו כחוק ויוטלו עליהם תשלומים בגין הלכידה, ההובלה והשהיה של כלבם בכלביה.

אם בעל החיים שלכם חשוד שבא במגע עם בעל חיים החשוד כחולה בכלבת, יש לשטפו מספר פעמים במים וסבון, כשאתם לובשים כפפות מטבח (חד פעמי או סיליקון), ובמידה והתגלה פצע לדווח לווטרינר המטפל.

 

במקרה של מגע עם בעל חיים משוטט יש לשטוף את חלק הגוף שבא במגע היטב במים וסבון מספר פעמים, לחטא אותו ולדווח על כך ללשכת הבריאות בטלפון 04-6994257.

 

מחלת הכלבת הינה מחלה קטלנית אך אפשר למונעה בפעולות נכונות ותוך שיתוף פעולה מצד כל התושבים עם בעלי התפקידים. אנא עזרו לנו לשמור על בריאותכם ובריאות בעלי החיים שלכם.

 

 

     דר' רועי דוידסון                                        דר' עמאר חליחל                           דר' רון ישראלי

     מנהל המערך הווטרינרי האזורי                 רופא וטרינר רשותי                        רופא וטרינר רשותי

 

חדשות האשכול

אשכול גליל מזרחי מזמין בזאת הצעות מחיר לשירותי הובלת פסולת

הודעה לתושבים ביישובים בגליל כלבת בתן בקיבוץ דן   של

  מכרז 13/2018 לשירותי טיפול לרבות הטמנת פסולת מעורב

מכרז פומבי לביצוע עבודות בינוי אשכול גליל מזרחי בע"מ מודיע

הודעה לתושבים מקרים בהם מעורבים תנים החשודים כחולים בכלבת

לכל חדשות האשכול

אירועי חברה ותרבות

אזור הגליל המזרחי והגולן

מגוון פעילויות עבור ותיקי דרום הגליל 

לכל האירועים

הרשמה לדיוור

* indicates required
שדה חובה
כתובת דוא"ל לא תקינה