הודעה לתושבים - נמצא כלב חולה כלבת בישוב דוב"ב

הודעה לתושבים
נמצא כלב חולה כלבת בישוב דוב"ב

 

שלום רב,


הרינו להודיעכם כי ביום ב' 7/5/2018, בעת הגעת רופא לחיסון כלבת שגרתי בבית של תושב דוב"ב, הכלב שהיה לא מחוסן, הראה סימנים עצביים. אז התברר כי בעל הכלב ננשך על ידו יומיים לפני- כן. הכלב הורדם, נשלח לבדיקה, ואובחן כחולה במחלת הכלבת.


מחלת הכלבת הינה מחלה נגיפית קטלנית שכל החולה בה ימות. במחלה יכולים לחלות בעלי חיים בעלי דם חם ובעיקר יונקים, וביניהם גם האדם. המחלה מועברת על ידי מגע ישיר של רוק מבעל חיים נגוע לבעל חיים בריא או לאדם בריא - בדרך כלל על ידי נשיכה.


למען בריאותכם עליכם לנהוג על פי ההנחיות הבאות, הנגזרות מפקודת הכלבת וחוקים נוספים:


1. לדווח למזכירות הישוב או למוקד הווטרינרי של אשכול גליל מזרחי 8451 *, או לשלומית, מנהלת משרד המערך הווטרינרי באשכול, בטלפון 04-8536368, על כל חשד למגע שהתרחש בין בעל החיים שלכם, או בינכם ובני ביתכם ובין הכלב הנ"ל, החל מתאריך 07/04/2018 ועד לתאריך 27/04/2018. כמו כן, לדווח למוזכרים למעלה במידה ובעל החיים שלכם או אתם ננשכתם, או באתם במגע, עם בעל חיים כל שהוא, בדגש על כלב משוטט, החל מתחילת חודש אפריל 2018.


2. עליכם לקשור את כלבכם במשך כל שעות היממה ליד ביתכם או לסוגרו בביתכם ולצאת עימו לטיול אך ורק כשהוא קשור ומובל עם רצועה. יש להשתדל ולהחזיק את החתולים סגורים בבתים לאורך כל שעות היום ולאפשר להם לעשות את צרכיהם בארגזי חול מתאימים בתוך הבתים.


3. על פי הוראת החוק כל הכלבים שבאו במגע עם הכלב הנ"ל יכנסו להסגר, בהתאם למצב החיסון שלהם, לתקופות זמן הקבועות בחוק. כל המסתיר מידע בעניין מגעים עם הכלב הנגוע או כל בעל חיים אחר מסכן את בריאותו, בריאות שכניו ובריאות בעל החיים שלו וצפוי לעונשים כבדים ביותר.


4. עליכם לוודא שבעל החיים שלכם מחוסן בחיסון בר תוקף כנגד כלבת. המערך הווטרינרי של האשכול, מתוקף תפקידו, יבצע לכידות כלבים שישוטטו בשטח הישוב לאלתר ועד בכלל בשעות ומועדים על פי הצורך המקצועי ובשיקול דעתו בלבד. כלבים שילכדו יועברו להסגר מיידי ובעליהם יקנסו כחוק ויוטלו עליהם תשלומים בגין הלכידה, ההובלה והשהיה של כלבם בכלביה.
אם בעל החיים שלכם חשוד שבא במגע עם בעל חיים החשוד כחולה בכלבת, יש לשטפו מספר פעמים במים וסבון, כשאתם לובשים כפפות מטבח (חד פעמי או סיליקון), ובמידה והתגלה פצע לדווח לווטרינר המטפל.


במקרה של מגע עם בעל חיים משוטט יש לשטוף את חלק הגוף שבא במגע היטב במים וסבון מספר פעמים, לחטא אותו ולדווח על כך ללשכת הבריאות בטלפון 04-6994257.
מחלת הכלבת הינה מחלה קטלנית אך אפשר למונעה בפעולות נכונות ותוך שיתוף פעולה מצד כל התושבים עם בעלי התפקידים. אנא עזרו לנו לשמור על בריאותכם ובריאות בעלי החיים שלכם.

 

דר' רועי דוידסון
מנהל המערך הווטרינרי האזורי

 

דר' רון ישראלי

רופא וטרינר רשותי

חדשות האשכול

אשכול גליל מזרחי מזמין בזאת הצעות מחיר לשירותי קליטה וטיפו

הודעה לתושבים מקרה נשיכה של תן החשוד כחולה במחלת הכלבת - מו

         הודעה לתוש

הודעה לתושבים ביישובים בגליל כלבת בתן בקיבוץ דן   &n

אשכול גליל מזרחי מזמין בזאת הצעות מחיר לשירותי הובלת פסולת

לכל חדשות האשכול

אירועי חברה ותרבות

אזור הגליל המזרחי והגולן

מגוון פעילויות עבור ותיקי דרום הגליל 

לכל האירועים

הרשמה לדיוור

* indicates required
שדה חובה
כתובת דוא"ל לא תקינה