אלי מלכה, יו"ר אשכול גליל מזרחי וראש המועצה האזורית גולן

דבר היו"ר

 

אשכול גליל מזרחי גולן מאגד את ראשי הרשויות לטובת פעילות למען האזור ותושביו, בתחומים אשר מהווים מנועי צמיחה אזוריים מחוללי שינוי. האשכול הוא זרוע ביצועית להגשמת החזון, שמתבסס על אסטרטגיה אזורית ארוכת טווח, שגובשה על ידי פורום ראשי הרשויות. האסטרטגיה נובעת מחשיבה משותפת ובחינת הצרכים במטרה להוביל את הגליל המזרחי לצמיחה כלכלית שתביא לפריחה אזורית ופיתוח קהילה איכותית וצומחת.

האשכול משמש עבור פורום ראשי הרשויות כגוף מתכלל המאחד את הכוחות והיכולות שיש לכל רשות ובכך מצליח לייצר יתרון משמעותי שמוביל פרויקטים אזוריים מחוללי שינוי בתחומים השונים.

בתהליך חשיבה משותף הוחלט להתמקד במגוון תחומים שכולם נבחרו בקפידה ובראשם: חינוך, תחבורה, תעסוקה ותעשייה, צרכים מיוחדים ואיכות סביבה ותהליך לתכנון אסטרטגי אזורי המתמקד ביצירת מרחב כלכלי-חברתי אזורי סביב נושא המזון המרפא.
תחום זה מתבסס על החוזקות האזוריות, הנשענות על חקלאות יצירתית ומתקדמת, תעשיית מזון מובילה ומחקר מתפתח, יחד עם הון אנושי מרשים - אלה מהווים את הבסיס לפיתוח הכלכלי והחברתי אותו אנו מבקשים להוביל בגליל המזרחי. בנוסף, הצבנו את נושא החינוך ובתוכו את טיפוח המצוינות במדעים, מחקר וטכנולוגיה כנושא מרכזי לפעילות חינוכית במוסדות החינוך באשכול. ייחודה של תכנית זו היא התגייסות של 15 הרשויות, מכוני מחקר, אוניברסיטאות ומכללות, מעבדות ומפעלים לטובת המיזם שבמסגרתו ילמדו כחמישים אלף ילדים מדעים ומחקר ברמה הגבוהה והנגישה ביותר.

בזכות שיתוף הפעולה המבורך בין ראשי הרשויות בגליל המזרחי והפעילות שנובעת מתוך ראיה אזורית רחבה תתאפשר קפיצת המדרגה לגליל המזרחי ולגולן.

 

 

חדשות האשכול

בשבוע האחרון הגיע למשרד הבריאות מידע על תחלואה בקרב מטיילים

1. חברת אשכול גליל מזרחי בע"מ מזמינה בזאת הצעות מחיר למתן שי

        הודעה לתושבים - מ

- נוסח פרסום המכרז לציבור והזמנה למתן הצעות למכרז - 1. חברת

הודעה לתושביםנמצא כלב חולה כלבת בישוב דוב"ב   שלום רב

לכל חדשות האשכול

אירועי חברה ותרבות

אזור הגליל המזרחי והגולן

מגוון פעילויות עבור ותיקי דרום הגליל 

לכל האירועים

הרשמה לדיוור

* indicates required
שדה חובה
כתובת דוא"ל לא תקינה