אלי מלכה, יו"ר אשכול גליל מזרחי וראש המועצה האזורית גולן

דבר היו"ר

 

אשכול גליל מזרחי גולן מאגד את ראשי הרשויות לטובת פעילות למען האזור ותושביו, בתחומים אשר מהווים מנועי צמיחה אזוריים מחוללי שינוי. האשכול הוא זרוע ביצועית להגשמת החזון, שמתבסס על אסטרטגיה אזורית ארוכת טווח, שגובשה על ידי פורום ראשי הרשויות. האסטרטגיה נובעת מחשיבה משותפת ובחינת הצרכים במטרה להוביל את הגליל המזרחי לצמיחה כלכלית שתביא לפריחה אזורית ופיתוח קהילה איכותית וצומחת.

האשכול משמש עבור פורום ראשי הרשויות כגוף מתכלל המאחד את הכוחות והיכולות שיש לכל רשות ובכך מצליח לייצר יתרון משמעותי שמוביל פרויקטים אזוריים מחוללי שינוי בתחומים השונים.

בתהליך חשיבה משותף הוחלט להתמקד במגוון תחומים שכולם נבחרו בקפידה ובראשם: חינוך, תחבורה, תעסוקה ותעשייה, צרכים מיוחדים ואיכות סביבה ותהליך לתכנון אסטרטגי אזורי המתמקד ביצירת מרחב כלכלי-חברתי אזורי סביב נושא המזון המרפא.
תחום זה מתבסס על החוזקות האזוריות, הנשענות על חקלאות יצירתית ומתקדמת, תעשיית מזון מובילה ומחקר מתפתח, יחד עם הון אנושי מרשים - אלה מהווים את הבסיס לפיתוח הכלכלי והחברתי אותו אנו מבקשים להוביל בגליל המזרחי. בנוסף, הצבנו את נושא החינוך ובתוכו את טיפוח המצוינות במדעים, מחקר וטכנולוגיה כנושא מרכזי לפעילות חינוכית במוסדות החינוך באשכול. ייחודה של תכנית זו היא התגייסות של 15 הרשויות, מכוני מחקר, אוניברסיטאות ומכללות, מעבדות ומפעלים לטובת המיזם שבמסגרתו ילמדו כחמישים אלף ילדים מדעים ומחקר ברמה הגבוהה והנגישה ביותר.

בזכות שיתוף הפעולה המבורך בין ראשי הרשויות בגליל המזרחי והפעילות שנובעת מתוך ראיה אזורית רחבה תתאפשר קפיצת המדרגה לגליל המזרחי ולגולן.

 

 

חדשות האשכול

מכרז פומבי מס' 7/2017 לאספקת מכונות טיאוט לניקוי רחובות עבו

אשכול גליל מזרחי בע"מ מודיע בזאת על דחיית מועד הגשת מכרז פומ

תשובות לשאלות המציעים למכרז זוטא 03/2017   לפרטי

ביום ראשון תחנך תחנת  חקר לפיזיקה  וטכנולוגיות מתק

פורום ראשי הרשויות נערך לחירוםפורום ראשי הרשויות אירח השבוע

לכל חדשות האשכול

אירועי חברה ותרבות

אזור הגליל המזרחי והגולן

מגוון פעילויות עבור ותיקי דרום הגליל 

לכל האירועים

הרשמה לדיוור

* indicates required
שדה חובה
כתובת דוא"ל לא תקינה